WSPÓŁPRACA

Kim jestem i co mogę dla Ciebie zrobić?


Nazywam się Karolina Zajkowska i jestem fotografem kulinarnym oraz stylistą jedzenia. Zajmuję się także projektowaniem graficznym zarówno do Internetu, jak i druku oraz montażem krótkich filmów wideo. Od 2017 roku jestem ambasadorką łódzkiej gastronomii i recenzentem kulinarnym.

Gotowałam na antenach telewizji śniadaniowych, a moje przepisy publikowane były m.in. w czasopiśmie Magazyn Kuchnia wydawanym przez AGORA S.A.

Wygrywałam konkursy kulinarne, pośród których za największy sukces uznaję wygraną w PIERWSZEJ BITWIE KULINARNEJ by Vienna House Andel's Łódź w Restauracji Delight, gdzie jurorami byli Joanna Ochniak (m.in. certyfikowany, międzynarodowy juror konkursów kulinarnych w WorldChefs, ambasadorka Kulinarnego Pucharu Polski) oraz Andrzej Polan (m.in. pracował jako szef kuchni najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce, realizował swój kulinarny program na Kuchnia+, stały gość programu Dzień dobry TVN), a nagrodą włączenie zwycięskiego dania do sezonowej karty restauracji Delight.
Moja pasja do fotografii poparta jest dyplomem łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, gdzie na wydziale Filmu i Fotografii zdobyłam tytuł magistra Sztuki ze specjalizacją fotografia.

Od 2015 roku zajmuję się fotografią kulinarną i tworzę sesje m.in. dla producentów ceramiki, szkła, żywności i lokali gastronomicznych. 
Współpracując ze mną otrzymujesz kompleksową opiekę nad realizowanym projektem, przygotowuję dla Ciebie:

 1. Autorski przepis stworzony na podstawie briefu i Twoich potrzeb marketingowych
 2. Moodboard sesji zdjęciowej, który razem omawiamy
 3. Stylizację produktu wg. określonych wytycznych
 4. Profesjonalną sesja zdjęciowa i obróbkę cyfrowa materiału

  oraz

 5. Projekty graficzne:
  • firmowe: identyfikacja wizualna marki / produktu / firmy
  • do sieci: Facebook profil & cover photo, szablony postów, audyt profili social media
  • do druku: wizytówki, foldery, ulotki, bannery, menuSesja zdjęciowa


Każdą sesję poprzedzam obszernymi konsultacjami i ustaleniem Twoich potrzeb. Jeśli masz już jakąś wizję, podoba Ci się konkretny klimat zdjęć - opowiedz mi o czym marzysz, a ja stworzę moodboard i na jego kanwie wykonam sesję.
Jeśli nie masz konkretnych pomysłów na sesję - nie martw się, możesz w pełni polegać na mnie, zaproponuję kilka stylizacji i opowiem o mojej koncepcji na Twój produkt.


Stylizacja jedzenia / produktu

 
W swojej pracy skupiam się na detalach, tak by fotografowane jedzenie lub produkty wyglądały bardzo estetycznie, pysznie i kusząco! To estetyczna pokusa sprawia, że mamy na coś ochotę! Zdjęcia pachnące lukrem na ciepłym pączku, chrupiącą skórką z kurczaka, a może rustykalną kuchnią babci? Mogę stworzyć to wszystko dla Ciebie.
 

Gotowy materiał

Jako profesjonalistka zajmująca się sesją zdjęciową od A do Z dbam również o wysoką jakość przekazywanych materiałów i wiem, jak wielkie znaczenie ma w fotografii postprodukcja. Obróbka graficzna zdjęć pozwala podkreślić to, co w zdjęciu najważniejsze, wydobyć detal, wyostrzyć istotne szczegóły i wyciszyć to, co powinno pozostać na drugim planie. Często prawdziwa magia dzieje się dopiero w Lightroomie czy Photoshopie.
 


Pasja do jedzenia i estetycznych kadrów nakręca mnie do działania i pozwala snuć piękne fotograficzne opowieści. Może kolej na opowieść dla Ciebie?


Karolina Zajkowska
spektrumwspolpraca@gmail.com
Zobacz moje portfolio na Behance