Ciepła kuchnia na jesienne chłody

czwartek, 27 października 2016


Jesień zapukała do drzwi dość gwałtownie i pewnie wielu z nas ciężko się do niej przyzwyczaić. Mimo że nastał czas grubych swetrów i wełnianych szali - nieustannie szukamy schronienia w ciepłych i przytulnych zakamarkach naszych domów lub kawiarni.

Jesień to również pora planowania wiosennych remontów. Siedząc w wielkim kocu z kubkiem gorącej herbaty, wiele godzin spędzić można na przeglądaniu inspirujących blogów czy galerii. Ponieważ smak kulinarny mamy podobny, myślę, że spodobają Wam się również nieco inne przepisy, które mnie przypadły bardzo do gustu.

Mowa tu o blogu pełnym ciepła i inspiracji, blogu PURMOSFERA.


(Delta Laserline)
Projektując swoje wymarzone kuchnie, na pewno staliście lub staniecie przed wyzwaniem, jakim jest ogrzewanie. Wiem, znam to z autopsji - szukanie kompromisu pomiędzy dodatkowym blatem roboczym, szafką na ceramikę kupioną na jarmarku, a grzejnikiem. I co zrobić, jeśli przestrzeń jest niewielka, a potrzeby ogromne?
Bez obaw! PURMO pomoże Wam wyjść z opresji! Na blogu marki znajdziecie pomysły na sprytne grzejniki do małych zamkniętych kuchni.

A co z kuchnią otwartą na salon? Do tego w stylu skandynawskim albo loftowym? PURMO i tu przychodzi z pomocą. Design połączony z funkcjonalnością - to lubimy najbardziej. A kiedy to wszystko przyprawione jest szczyptą zdecydowanego koloru - przestrzeń nabiera smaku! To tak jak z garnishem na talerzu - każdy element buduje wspaniałą całość.


(Kos V)
Ciekawostką, jaką odkryłam na blogu marki PURMO, są przepierzenia kuchni i salonu zbudowane z grzejników drabinkowych, najczęściej zwanych łazienkowymi. Sprytny sposób na wydzielenie strefy kuchni i salonu, a przy okazji dodatkowe miejsce np. na ściereczki, suszone zioła, grzyby albo sztuczne kwiaty. Co o tym sądzicie? Ekstrawagancja? :)
 
(Mauritius)  
Osobiście moim ulubionym sposobem na ogrzewanie kuchni, zwłaszcza tej otwartej na salon, jest ogrzewanie podłogowe PURMO. Nie lubię, kiedy w domu jest zbyt gorąco, a niestety o to akurat nie trudno, gdy dużo czasu spędzam przy garach. Podłogówka PURMO świetnie rozkłada temperaturę w pomieszczeniu, dając poczucie przytulnego gniazdka, nawet jeśli salon jest duży. Coś jeszcze? Tak! Jeśli wybierzecie ten rodzaj ogrzewania kuchni bez grzejników naściennych, zyskacie dodatkowe miejsce np. na mini spiżarkę! :)

Więcej inspiracji dotyczących ogrzewania mieszkań znajdziecie na blogu PURMOSFERA.

1 komentarz

  1. Piękna kuchnia, to marzenie każdej kobiety! Zapraszam do nas na www.kcalmar.com

    OdpowiedzUsuń