Muzeum Prawdziwej Czkolady i konkurs z nagrodami!

poniedziałek, 26 października 2020

 


 

🍫 KONKURS PONIŻEJ!⬇⬇⬇

Kostka Czekolady potrafi rozchmurzyć nawet najbardziej ponury jesienny dzień, ale czy wiecie, jak były wytwarzane pierwsze tabliczki, kto sprowadził czekoladę do Europy i skąd właściwie wzięła się ona w Polsce? Odpowiedzi na te pytania oraz m.in. narzędzia do produkcji czekolady znajdziesz w pierwszym w Polsce Muzeum Prawdziwej Czekolady, które powstaje w samym sercu Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 9/15! Inicjatorem jest podwarszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story, która to ogłosiła właśnie akcję pozyskiwania eksponatów. Każdy z nas może współtworzyć muzeum, a na uczestników czekają zestawy czekolad i nagrody pieniężne - akcja trwa do 9 listopada 2020 r. do godziny 23:59. Więcej o przekazywaniu eksponatów na stronie organizatora.

Zachęcam Was do zajrzenia do szafek, do piwnic i innych strychowych zakamarków – może czekają tam eksponaty do Muzeum Prawdziwej Czekolady? Mnie zawsze najbardziej ekscytowały znaleziska takie, jak etykiety czekolad z XIX i XX w. i puszki oraz pudełka po czekoladkach z XIX i XX w.


⬇⬇⬇
KONKURS 

 


 

KONKURS


Mam dla Was super czekoladowy konkurs! Do wygrania 3 pojedyncze vouchery na WARSZTATY CZEKOLADOWE DLA DOROSŁYCH, podczas których możecie stworzyć swoją wymarzoną tabliczkę własnoręcznie!


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

 

Wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na pytanie: Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie związane z czekoladą?

 Na Wasze odpowiedzi i opowieści czekam do 30 października godz. 21:00! Ogłoszenie wyników na Facebooku i Instagramie oraz w komentarzach poniżej.

 

WIĘCEJ O NAGRODZIE

 

Warsztaty odbywają się w Łodzi lub Warszawie, a grupy nie przekraczają 10 osób.

W programie:

 • każdy dostaje na powitanie kubek gorącej czekolady
 • każdy otrzymuje zestaw narzędzi do temperowania czekolady i wykonuje ją samodzielnie
 • sam wymyśla wzór, wybiera dodatki i zdobi tabliczkę
 • my prezentujemy proces produkcji od plantacji aż do formowania
 • każdy pakuje swoją tabliczkę

Całość trwa ok. 1,5 -2  godziny

 

Jeden Voucher upoważnia jedną osobę do wzięcia udziału w jednych warsztatach i jest ważny do końca marca 2021 r. Terminy Warsztatów ustalane są pod nr tel. 575 111 953.

#MuzeumPrawdziwejCzekolady #ManufakturaCzekolady #ChocolateStory #PrawdziwaCzekolada #BeanToBar 

7 komentarzy

 1. Moje najcudowniejsze wspomnienie czekoladowe to wizyta w Maison Cailler - Fabryka Czekolady w Szwajcarii. Niesamowicie ciekawe, interaktywne muzeum pełne rozmaitych inscenizacji, połączone z możliwością obserwacji produkcji czekolady i pralinek. Częstowanie się czekoladkami prosto z pasa - BEZCENNE. Na koniec duży stół zastawiony wszystkimi produkowanymi przez fabrykę czekoladkami. Wszystko do spróbowania. Nawet po pół czekoladki z każdego rodzaju to już było wyzwanie. Wyszłam totalnie zaczekoladowana. WARTO BYŁO <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze wspomnienie związane z czekoladą? Każde jest ekstra ! Czy to będzie wspomnienie wizyt w belgijskich fabrykach pralin, czy picie gorącej czekolady podczas jarmarków świątecznych, czy też obdarowywanie przyjaciół tabliczką pełną słodkości i miłości w podziękowaniu za to że są. Czekolada jest dobra na wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może nie byłam nigdy w fabryce czekolady, ale pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, to czekolada przywożona niegdyś z Niemiec przeć tatę, smak który pamietam do dzisiaj :) to było istne, czekoladowe szaleństwo xD
  Kolejne wspomnienie, to czekolada z masłem orzechowym, od ciotki zza oceanu. Pierwsza myśl „fujj.. jak to z masłem orzechowym?!”, pierwszy kęs.. i to już była miłość bez granic 😍
  Czekolada zdecydowanie smakowała najlepiej w dzieciństwie 🥰

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Za dzieciaka wiele smaków było magicznych!

   Usuń
  2. Proszę o kontakt! Wygrałaś voucher na warsztaty! :)

   Usuń